A nadrágtartóhoz hasonlóan, sínen húzható ki a gardróbszekrény belsejéből a különféle kosarak, fix nadrágtartók, akasztók, nyakkendő-, kendő- és övtartók mobil verziója.
Tálcához hasonló kialakítással kell elképzelnünk a gardróbszekrény polcai alá beszerelhető ingpolcokat. Ezeken akár egyenként tárolhatjuk összehajtott ingeinket, pólóinkat és húzhatjuk ki, fiókszerően, így elkerülve az egymásra rakott ruhadarabok gyűrődését.
Annak érdekében, hogy a magas kialakítású beépített szekrény teljes magasságát ki lehessen tárolás céljára használni, találták ki az ún. ruhalifteket. Ezek tulajdonképpen vízsszintes akasztórudak, amelyek egy rugós szerkezettel kerülnek kialakításra és a vízszintes rúd a gardróbszekrény elé, előrefelé lehúzható, majd ha a húzást megszüntetjük, az akasztórúd visszaemelkedik a szekrény belsejébe, felülre, olyan magasságba, ahol már segédeszköz nélkül nem érnénk el.
A ruhalifthez hasonló megoldással, a magasból lehajtható, majd a rugós szerkezet segítségével visszaengedhető, ám kisebb helyet elfoglaló eszközök a különféle nadrágtartók, ingvállfasor-tartók, öv- vagy nyakkendőtartók “liftesített”verziója, amely szintén az extrém magas beépített szekrény térkihasználására szolgál.
A vállfatartó rudak lehajthatós változatai szintén a helykihasználást célozzák meg a gardróbszekrény belsejében, hiszen az egymás mellé akasztott vállfák hamar kitöltik a teljes teret. A lekasztható, a vállfákat fixen rögzítő vállfatartó könnyedén helyet csinál egyenként akár négy-öt vállfának is.
Az öltözködést könnyítik meg a vállfatartó konzolok, a kifordítható akasztók és vállfatartók.